Иако имаше одлична вечер, и постигна пет голови за својот тим Штутгарт сепак, Македонскиот ракометен репрезентативец, Жарко Пешевски не успеа да му донесе триумф на својот тим против фаворизираниот Фленсбург. Пораз од 32:30, но тоа не ја намалува вредноста на учинокот на Пешевски затоа што истиот беше стопроцентен. Пет од пет.

Клучен за поразот на домаќинот беше првиот дел во кој Флензбург направи плус од четири гола.

 

 

 

sportmedia.mk