Благодарение на одличната партија на Жарко Пешевски тимот на Штутгарт обезбеди нова победа во домашниот Бундес шампионатот над тимот на Балинген со минимални 27:26.

Нашиот интернационалец имаше одличен скор на овој меч и постигна пет гола од шест обиди со што беше втор стрелец во својот тим.

Ова е одлична најава за Пешевски и Штутгарт за она што следува следниот викенд, а тоа е мечот против Флензбург.

 

sportmedia.mk