Последниот кој се приклучи во стројот на Лазаров, интернационалецот Жарко Пешевски, не крие дека е малку чудно во соработката со човекот кој до вчера беше само негов соиграч на теренот. На последните тренинзи пред дуелотс о Данците, Пешевски вели дека ова е меч во кој треба да се обели образот по настапот на светското првенство.

„Играме двомеч против светскиот шампион. Нема потреба многу да се објаснува, која е Данска. Ние сме важни во овој двомеч, мора да покажеме дека настапот на СП не беше добро издание и да дадеме се од себе и на двата меча. Малку е чудно со Лазаров како селектор, бидејќи до вчера ни беше соиграч, но секако функционираме добро, а конекцијата ќе биде уште подобра“, вели нашиот кружен напаѓач.

 

sportmedia.mk