Штутгарт на Жарко Пешевски конечно дојде до триумф во Бундес-лигата. Македонскиот репрезентативен пикер и неговиот тим имаа серија од пет порази во низа, вклучувајќи го последниот од Мартин Томовски.

Но, лошите игри веќе се зад нив, не сметка на Мелсуген ја запишаа осмата победа оваа сезона, на дербито славеа со 30-28. Пешевски мечот го заврши со три погодоци.

Штутгарт е 10 место на табелата во Будес-лигата со скор од осум победи, едно реми и девет порази.

sportmedia.mk