МАКЕДОНИЈА - ПРВА ЛИГА

Пелистер ја доби дерби пресметката

Без победник заврши дуелот во Чаир помеѓу екипите на Шкупи и Академија Пандев

Најинтересниот натпревар од првото коло во новата сезона од македонската Прва фудбалска лига, дуелот помеѓу вечните ривали Победа и Пелистер, заврши со минимален триумф на гостинот од Битола од 2:1.

Без победник заврши дуелот во Чаир помеѓу екипите на Шкупи и Академија Пандев, а фудбалерите на Скопје нема по добро да го паметат премиерниот натпревар во елитното друштво.
Резултати: Победа - Пелистер 1:2, Шкупи - Академија Пандев 1:1, Силекс - Скопје 1:0.

ФОТО: ЕКИПА

Поврзани

Најнови вести

Коментари