Нашиот фудбалер Енис Барди доби специјален подарок од „Најк“ во пресрет на дуелот против Украина во второто коло на ЕП. Барди со подарокот се пофали на својот Инстаграм-профил.

Инаку, специјалните патики освен иницијалите на Барди на себе го имаат и македонско знаме, како и  пораката: „На и надвор од теренот, ние навиваме за тебе…“