И дефинитивно нема мир во редовите на Реал Мадрид, посебно околу голманот Тибо Куртоа. Тој пред извесно време поради повреда не настапи на неколку мечеви за тимот од Мадрид, а најново е тоа што одличниот голман одново е повреден.

Имено како што известуваат медиумите во Шпанија, тој повторно е повреден и затоа морал да го напушти кампот на селекцијата на Белгија и под итно да се јави кај клупските доктори во Мадрид.

Се шпекулира дека Тибо има проблеми со адукторот. Ина Реал Мадрид го чека серија на тешки мечви, на кој се решава судбината на сегашната сезона.

За почеток на 2 април е закажн дуел со Вилјареал, а за три дена го чека ново Ел Класико со Барса и тоа во рамките на Купот на Кралот.


sportmedia.mk