Џенова и Горан Пандев денеска на гостувањето кај Јувентус загубија со 3:1, а нашиот репрезентативен капитен беше во стартниот тим. Не можеше да ја спаси Џенова од пораз, а по мечот, Гранде си направи „мераклиски“ муабет со легендарниот Џиџи Буфон.

Двете легенди на Серија А, кои се дел од овој шампионатот и повеќе од дваесет години сигурно имаат и тоа како што да си кажат затоа што ова сигурно им е педесетти меѓусебен дуел во кариерите.

 

 

sportmedia.mk