Тренерот на кошаркарите на Реал Мадрид, Пабло Ласо, ќе добие нов двегодишен договор од страна на шпанскиот клуб.

Ласо веќе десет години е дел од овој клуб, и од Реал се задоволни од него, па ќе му понудат нова соработка.

Тој на клупата на Реал освои 20 трофеи во 28 финалиња колку што ги играл со „кралевите“. Од тие 20 трофеи, две се во Евролигата (2011 и 2018), кога е прогласен и за најдобар европски тренер.

sportmedia.mk