И покрај тоа што ги доведе во своите редови големи ѕвезди како Меси, Донарума и Вијналдум, а веќе ги има Нејмар, Мбапе, Ди Марија и останатите, англиската легенда Мајкл Овен смета дека ПСЖ никако не може да се вброи меѓу фаворитите за титулата во ЛШ.

„Па ова трио на ПСЖ е послабо отколку во претходните сезони, и не разбирам зошто тие се фаворити за освојување на трофејот во Лигата на шампионите. Сметам дека англиските тимови се многу подобри од ПСЖ“, рече Овен.

 

sportmedia.mk