Ова е нашиот Енис Барди, вечерва ја тресна Барса два пати (ВИДЕО)

Енис Барди и даде два гола на Барселона во натпревар кој изобилува со погодоци и двете беа ремек дела на македонскиот фудбалер.

Барди не погоди од слободен удар, но даде два гола од игра против шампионот Барселона.

Во продолжение погледнете го вториот погодок, ремек дело на Македонецот!

Барса е на пат да ја упропасти сезоната

 

На почетокот од вториот дел прекрасно од далечина го погоди горниот десен агол со десната нога, а неколку минути подоцна мајсторски пласираше и со левата во мрежата на Тер Штеген.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари