Лука Дончиќ, кошаркарот по кој просто “полуде“ Америка. Од натпревар во натпревар во дресот на Далас ги урива рекордите на најсилната кошаркарска лига во светот.

Лука и како дете, како клинец, покажуваше дека е роден за големи нешта, но и дека како дете знае како треба пред медиумите.

Во видетото можете да видите како малиот Лука, со асистенција на својот татко Саша Дончиќ, некогашен кошаркар, просто растура баскет и “куца“ без никакви проблеми бна својот детски кош во домашен амбиент.

И после некој ќе каже дека талентот не игра којзнае каква улога…

Ова детенце денеска е МЕГА – ЅВЕЗДА во НБА.

sportmedia.mk