Сака се да прави сам или...

Откриена вистината зошто децата на Роналдо немаат мајка

Португалецот сака неговите деца да бидат копија на него, или како што вели "да ги носат неговите фудбалски гени". Затоа одбира спортски типови на жени, односно Латиноамериканки.

Доколку мислите дека Португалецот Кристијано Роналдо е само најдобар фудбалер на дењнешницата, сте се излажале. Тој не е само спортист, туку и глобален бренд. Фудбалерот кој самиот себе се нарекува CR7 (по иницијалитеи бројот на дресот), го зголемува своето богатство со промоција на социјалната мрежа Инстаграм, каде го следат дури 106 милиони фанови. Не ретко фотографиите на оваа социјална мрежа ја покажуваат неговата нарцисоидност, но тоа воопшто не го засега кога крај него секогаш се најубавите жени. Меѓутоа во целата оваа приказна се појавуваат и деца, Роналдо гордо објавува дека станал татко на близнаци - девојче Ева и син Матео. Освен тоа пред шест години го доби и синот Кристијано Роналдо јуниор.

Мистеријата на Роналдо - Од каде му се децата?

Постојат безброј шпекулации за тоа зошто 32 – годишниот Роналдо се уште не е женет, трачеви за неговата наводна хомосексуалност (и покрај тоа што постојано е во врска со преубави жени) и зошто фудбалерот не го откри идентитетот на мајката на неговите близнаци?
Никој точно не знае кога и каде се родени, пишува британскиот интернет портал "дејли мајл"
Слични прашања се поставуваат и за рашањето на Кристијано јуниор, а очигледно Роналдо е таткото на своето семејство кое функционира без мајка. Освен него, кој постојано е зафатен со тренинзи, рекламни кампањии, децата очигледно ги расте неговата мајка Долорес, сестрите Алма и Лилијана, ккао и цела армија на дадилки.

Вештачко оплодување и сурогат мајка рецеп за совршени деца?

Кристијано ја шокираше јавностакога на 26 – години објави дека станал татко, кусо објавувајќи дека целто старателство е негово и дека мајката нема да има никаков контакт со детето. Подоцна мајката на Роналдо откри дека отишла сам по детето на Флоридаи го донела во Шпанија (ова од денешен аспект е лага, бидејќи во истат болница се родени и билизнаците). Дали го родила сурогат мајка или Кристијано јуниор е резултат на афера од една ноќ, до денеска не е познато.
Роналдо не е никаков волшебник , туку маж со многу пари и е подготвенда даде многу за остварување на неговите цели. На јавноста и е познат дека ги користи услугите на сурогат мајка , односно дека наоѓа жени кој се подготвени на вештачко оплодување и по раѓањето да се одречат од детето, неверојатно се за големи пари.

Зошто најпосакуваниот ерген го прави тоа?

Една од најдобрите адвокатки за случаите со сурогат мајки, Стефанија Кабаљеро, смета дека Роналдо е биолошкиот татко на децата, а се претпоставува дека неговите деца доаѓаат од "серија ембриони"
Сурогатските клинки рутински оплодуваат неколку јајце клетки, ги замрзнуваат и ги хранат со години, во случај клиентот повторно да посака деца. Кабаљеро открива како Роналдо можел да дојде до три деца.
Првиот чекор е да се одбере една од многубројните агенции во Калифорнија, каде сурогатството стана индустрија вредна милијарда долар, бидејќи тамошните закони се наколнети на потенцијалните родители. Така таму родители може да станант и смаци и парови без разлика на сексуалната орјетација. Во Португалија сурогат договрите се забранети, бидејќи Роналдо е ерген.

Роналдо не ги добива децата, ги креира
-Ниеден португалски суд не би признал договор меѓу Кристијано и сурогат мајка, ваквиот договор би бил прогласен за неважечки, истакнува Кабаљеро
Во Калифорнија, само и се плаќа на агенцијата 150 илјади евра за близнаци, од кои 40.000 евра одат на сметка на мајката. Роналдо може да го одбере донаторот на јајце клетката (која добива околу 7000 евра) меѓу стотина жени кои може да се видат на фотографија и податоци за биографијата. Но бидејќи Роналдо сака своте деца да бидат негова копија, или како што изјави "да ги носат неговите фудбалски гени" , одбира спортски типови на жени, односно Латиноамериканки.
Со оглед на тоа дека децата личат на него, очигледно е дека неговата сперма е дел од едначење. Во Калифорнија се бираат други жени да ги носат децата (најчесто за да не се создава емоционална поврзаност меѓу детето и мајката по раѓањето. Сето тоа сец регулира со договор кој се потпишува пред бременоста, а жените се одрекуваат од своите права.

Мајките не знаат на кого му раѓаат деца
Според строгите правила на дискреција и правото на приватност, жените кои донираат јајце клетки, како и оние кои го носат дететодо крај, не им се кажува за кого се децата и каде ќе растат. Но, зопто Роналдо немал деца со своите девојки, на пример со Ирина Шеик со која беше пет години во врска?
Ако е вистина дека неговата девојка Џорџина Родригез е трудна (тоа се само сомнежи заради објавување на фотографиите на кој и се гледа бременоста. А е изразито витка), тогаш негвите одлуке се бизарни
Локалниот свештеник Жао Родригез, отворено го критикуваше фудбалерот, велјќи: "Со тоа што го прави оди против Бог и им го скратува правото на децата на еден родител".

За се е виновно проблематичното детство
Некои стари прјатели на Роналдо и соседи сугерираат дека неговата одлука сам да ги одгледува децата е покрената од траумите од детството. Тој како најмлад од четирите деца растел во сиромаптија, живел во мала куќа со ѕидови од азбест. Неговиот татко станал тежок алкохоличар , откао се вратил од војната во Африка, а неговата мајка во страв дека ќе нема доволно пари за уште едно дете се напила нешто што требало да предизвика побацување на Роналдо. Неговата мајка проговри и за грижата на совеста кога со 12 – години го испратила сам во Лисабон да игра фудбал. Некои од другите теории зошто сака да биде самохран росител е неговата нарцисоидност и единствена желба да биде одговорен за нивниот успех, други велат дека никогаш не ги сакал своите девојки и дека е геј и со нив го прекривал тоа.

Поврзани

Најнови вести

Коментари