Ренова го победи Силекс со 2:1 на свој терен во еден од најважните мечеви сезонава. Овие три бода може да значат и спас за “гипсарите“, но за тоа ќе видиме на крајот од првенството.

Ренова попладнево под Шара бепе подобар ривал речиси 88.минута, и тогаш за малку можеше да биде од готово вересија. Силекс намали на 2:1 а имаше можност дури и да израмни.

Ние како да не можеме без нервоза и стрес на еден натпревар, посебно во финишот, но таков е фудбалот. Најважно сепак за нас е што победивме, што освоивме големи три бода и што го тргнавме од нас тој голем притисок. Далеку е дека се е готово, има уште многу да се игра. Честитки за момците кои и денеска покажаа карактер кога беше најпотребно, ваквите мечеви се најтешки за играње кога мораш по секоја цена да победиш“ изјави за СПОРТМЕДИА стратегот на “гипсарите“, Ќатип Османи.

sportmedia.mk