Унгарската фудбалска репрезентација нема повторно да игра на Мундијалот, но и унгарците будно ќе ги следат случувањата од Катар.

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан ја воодушеви цела Србија со својот твит во саботата навечер.

Имено, тој на своите следбеници им откри дека верува дека „орлите“ ќе станат новите светски шампиони.

– Светското првенство во ФИФА започнува утре. Што мислите, кој ќе биде шампион? Се обложувам дека ќе биде Србија – напиша Орбан на Твитер.