Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и претседателот на Советот Ристо Сакалиев, од името на Локалната самоуправа Кавадарци и Советот на Општина Кавадарци на сите фидбалери и управата на ГФК Тиквеш,им доделија Благодарници за големиот успех, за пласманот во првата лига.
Кавадарчани во бараж натпреварот го совладаа Силекс со минимални но заслужени 1:0 и го остварија историскиот успех, плсманот во прва лига по дваесетина години.
Цело Кавадарци славеше потоа до доцна во ноќта, а играчите ветија дека најдоброто од Тиквеш допрва доаѓа.

The post Општина Кавадарци им додели благодарници на фудбалерите на ФК Тиквеш appeared first on sportmedia.mk.

sportmedia.mk