Она кога Роналдо зборува за Салих пред финале (ВИДЕО)

Директниот дуел помеѓу Кристијано Роналдо и Мохамед Салах се наоѓа на само ден.
Во пресрет на финалето во Лигата на шампионите (ЛШ) помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул, петкратниот освојувач на „Златната топка" зборуваше пред медиумите.

Во интервјуто беше запрашан дали гледа сличност помеѓу него и египетскиот фудбалер, кој ја игра најдобрата сезона во кариерата.

Поврзани

Најнови вести

Коментари