Металург одново се најде во центарот на вниманието. Раководството на овој клуб почна да го гради составот за следната сезона. По Златко Хорват кој стави потпис на двегодишен договор, во Автокоманда ќе ги гледаме близнаците Оливие и Кевин Њокас.

Денеска во Скопје пристигна еден од двајцата браќа. Станува збор за Оливие, кој игра на позицијата лев бек, тој е соиграч на Кирил Лазаров од Нант.

За утре е највено пристигнувањето ка Кевин, па се очекува и официјална промоција на двете засилувања.

sportmedia.mk