Тој со Германија направи одлична работа во 2014 година стана светски првак на Мундијалот во Бразил.

Но, после 15 години одлучи дека е време за разделба и нови предизвици. Официјалната разделба ќе следи по Европското првенство кое се игра ова лето.

 

sportmedia.mk