Она што го најави Спортмедиа уште пред два дена, од денеска е и официјално. Бруно Акраповиќ е шеф на стручниот штаб на Шкендија. Тој по дводневни разговори со раководството на нашиот првак кажал “ДА“, па така по цели пет години одново се врати на тренерската клупа на Шкендија.

Да потсетиме дека Бруно доаѓа откако пред три дена Шкендија му врачи отказ на Ернест Ѓока.

 

sportmedia.mk