Последната информација која во јавноста е пласирана предмалку е дека целото 13. коло од плеј офот во ракометниот шампионат е одложено поради трагичмната смрт на Македонскиот репрезентативец Никола Даниловски.

Првично беше објавено дека единствено ќе биде одложен само мечот помеѓу Охрид и Струга, но ете сега одлуката е конечна. Викендов ракомет нема да се игра во Македонија.

 

 

sportmedia.mk