И денеска не се играше второлигашки фудбал, иако требаше да се комплетира 20 коло во Втората лига – запад и Втората лига – исток. Тие четири меча повторно се одложени и ќе се играат в сабота на 27 март со почеток од 15 часот.

Да потсетиме дека минатиот викенд поради снегот беа одложени Кораби – Велазерими и Дрита – Гостивар (запад), како и Плачковица – Кит Го и Победа – Тиквеш.

Да се надеваме во сабота временските услови ќе дозволат конечно да се комплетира 20.коло во двете второлигашки конкуренции.

 

sportmedia.mk