Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски имаше одличен меч за Хановер во Бундеслигата против Рајн Некар Левен, ама неговиот тим не успеа да слави (28-33) во пресметката во рамки на 26. коло. Средниот бек доби солидна минутажа и на оваа средба успеа да постигне четири гола во мрежата на Паличка (4/8), а исто така додаде и уште две асистенции. Кузмановски беше втор стрелец во својот тим, веднаш зад Хансен со пет гола.

sportmedia.mk