Швајцарецот Марко Одермат триумфираше на денешната трка во Супер-Џи во словенечка Крањска Гора. Одермат имаше фантастична трка и стигна до третата своја победа сезонава во Светскиот куп, а втора по ред откако минатата недела победи во Супер-Џи во Залбах-Хинтерглем.

Второто место го освои уште еден Швајцарец, Лоик Мелард, додека трет беше Штефан Бренштејнер.

Во генералниот пласман Алекси Пинтеро води со 1100 поени, а втор е Одермат со 1069.

Утре во Крањска Гора е слаломската трка.

 

sportmedia.mk