Ол стар викендот во НБА лигата сезонава е се поизгледно дека ќе се игра на 7 март. Па така, се оди во насока на организација на овој настан па и одбрани се главните петорки на двете конференции,како и оние кои ќе го пополнат ростерот.

На истокот главни се Јанис Антетокунпо, Џоел Ембид, Бредли Бил, Кајри Ирвинг. На западот пак, тука се Леброн Џејмс, Никола Јокиќ, Стефон Кари, Лука Дончиќ како и Каваи Ленард.

 

sportmedia.mk