Некогашниот фудбалер на Реал (М), кој последниот активен договор го имаше со ПСЖ, Шпанецот Хесе Родригез се врати во Шпанија, но во дресот на второлигашот Лас Палмас.

Доцна синоќа шпанскиот клуб објави дека Хесе пристигнува да го засили Лас Палмас до крајот на сезоната со договорот постигнат попладнево. Некогашниот играч на фрацускиот шампион доаѓа како слободен играч, откако го заврши договорот со ПСЖ.

sportmedia.mk