Кристијано Роналдо го привлече вниманието откако пред дуелот со Унгарија на прес-конференцијата ги тргна шишињата со официјалниот спонзор Кока-Кола, и покажа вода.

Иако се очекуваше компанијата да го тужи Португалецот за нанесена штета (веројатно им паднал профитот за 4 милијарди долари), сепак, не се толку загрижени за овој потег на Роналдо.

„Секој има право да си избира пијалок кој му одговара“, истакнале од Кока-Кола за потегот.

 

sportmedia.mk