Челзи го освои пехарот во Лигата на шампиони, откако го совлада Манчестер Сити со 1-0 во финалето кое се одигра во Порто пред 16.500 гледачи.

За овој им ова беше трето финале во ЛШ, има еден пораз од Јунактед во 2008 година по пенали и победа против Баерн во 2012 година, исто така по изведување на удари од белата точка.

Луѓето кои се главни за социјалните мрежи по освојувањето на пехарот објавија интересен пост. Ја споделија објавата од 2012 година и додадоа само: ПОВТОРНО.

sportmedia.mk