Пјер-Емерик Обамејанг не е во составот на Арсенал за денешниот меч со Тотенхем, а не е ниту на клупата за резерви. Тој се најде на трибината каде ги следи своите соиграчи, и се гледа дека е лут.

Меѓутоа менаџерот Микел Артета имал причина зошто го изоставил од составот на градското дерби.

Имено, Габонецот задоцнил на натпреварот, па така Артета се решил да го казни со тоа што нема да биде во комбинација. Сигурно е дека Обамејанг ќе заработи и парична казна за овој пропуст.

 

sportmedia.mk