ПРОБЛЕМ ЗА МИЛАН

Обамејанг главен во нападот на Челзи

Актуелниот шампион на Англија е подготвен да одвои околу 70 мил. фунти за услугите на интернационалецот од Габон кој сигурно ќе ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок

Лондонскиот премиерлигаш Челзи важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на најдобриот фудбалер од редовите на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг.

Актуелниот шампион на Англија е подготвен да одвои околу 70 мил. фунти за услугите на интернационалецот од Габон кој сигурно ќе ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Интерес за услугите на најбрзиот фудбалер во германската Бундес лига покажаа и раководните лица на италијанскиот калчо гигант Милан.

Поврзани

Најнови вести

Коментари