Сите добро знаеме што можеше во ММА светот Кабиб Нурмагомедов. Светскиот шампион со години доминираше, заработи стотици милиони долари и реши да се пензионира.
Сега на негово место доаѓа неговиот близок роднина Усман Нурмагомедов кој официјално ќе дебитира во верзијата Белатор на 2 април против Мајк Хамел.

Директорот на Белатор Скот Кокер ја објави оваа вест додавајќи дека едвај чека да ја види новата верзија на Нурмагомедов како што го нарекуваат Усман.

Тој пак засега е непоразен во 11 борби од кои грото се со нокаут. Покрај стилот на Кабиб, тој е и сериозен „нокаут“ мајстор и му се предвидува светла иднина во ММА светот.

 

sportmedia.mk