Големо признание за македонската репрезентативка Сара Ристовска. Нашата најдобра ракометарка се најде во Ол-Стар тимот во изборот на новинарите.

Ристовска заедно со ЦСКА Москва успеаја да обезбедат место на фајнл-фор завршницата, на реваншот против ЧСМ Букурешт токму нашата репрезентативка беше главна причина за овој историски успех на рускиот тим,

With the Media’s All-Star Team nominees presented by DELO, we have now our first 3️⃣0️⃣s 🤩

Next step: Friday 30 April…

Posted by EHF Champions League on Wednesday, April 28, 2021


sportmedia.mk