Реал Мадрид загуби уште еден клучен играч пред важните пресмекти во ЛШ против Аталанта. На вчерашниот меч со Валенсија се повреди и Дани Каравахал кој ќе биде во аут неколку дена.

Зидан уште еднаш не го криеше своето разочарување.

„Не знам што ни се случува со повредите, и зошто се случуваат. Жал ми е за Дани. Вредно работи, но еве му се случи ваков пех“, рече Зидан.

sportmedia.mk