Противникот на Вардар 1961 во нокаут фазата, Веспрем продолжува со потпишувањето на нови договори со најдобрите.

По Јахија и Лауге Шмит, челниците на клубот ја продолжија соработката со францускиот ракометар Кентан Мае, кој ќе остане до 2023 година.

Нов договор претходно со унгарскиот првак потпиша и македонскиот репрезентивец, Дејан Манасков, како Штрлек, Маргуч, Благотиншек.

Првиот дуел меѓу Вардар 1961 и Веспрем се игра на 1. април во Скопје, реваншот е закажан за седум дена подоцна.

sportmedia.mk