Порто за кого настапува македонскиот репрезентативец, Никола Митревски запиша нов пораз во Лигата на шампионите, на гостувањето кај Пик Сегед беше поразен со .35-31

Унгарскиот тим доминираше уште во првото полувреме (18-12), не им дозволи на Португалците да помислат на победа. Митревски средбата ја заврши со седум интервенции, во играше беше во првото полувреме.

Следен противник на Пик Сегед е токму Вардар, дуелот се игра во четврток.

Во групата А, Келце токму по победата над Порто, запиша нов пораз на гости кај Мешков Брест (35-30).  И покрај поразот, полскиот тим останува на врвот на табелата.

sportmedia.mk