Норвич од поодамна сигурен патник во Премиер лигата следната сезона, но тоа од денеска и дефинитивно ќе го направи како освојувач на Чемпионшип дивизијата.

Денеска, во рамките од 45.коло од оваа сезона, на домашен терен е победеник Рединк со 4:1, и со тоа е освоен 96. бод сезонава. Тоа значи дека и математички, Норвич веќе не може да биде симнат од лидерското место во Чемпионшип дивизијата, и дека како најдобар тим од оваа конкуренција заминува во ранг погоре.

За останатите места сеуште се боди сериозна битка.

 

 

sportmedia.mk