Тимот на Норвич кој е актуелен лидер на Чемпионшип дивизијата во Англија го осигура пласманот во ранг погоре односно во Премиер лигата за следната сезона.

Ова на Норвич му го овозможи поразот на тимот на Ватфорд денеска на гостувањето кај Лутон од 1:0 со што предноста од осум бода на лидерот стана недостижна. Норвич инаку денеска од 21:00 часот го игра дуелот против Борнмут од ова коло.

 

 

sportmedia.mk