Тимот на Њукасл освои огромни три бода на домашен терен во триумфот од 3:2 над Вест Хем на отворањето на новото викенд коло во Премиер лигата.

Домашните иако имаа водство од 2:0 по првиот дел сепак, во второто полувреме гостите израмнија на 2:2 на десетина минути до крајот. Сепак, херој на домаќините е Вилок кој во 83. минута од мечот погоди за ново, а се покажа и конечен триумф на домашните на овој меч.

sportmedia.mk