Непристојна понуда за фудбалерот на Борусија (Д)

Нивес го чека погодокот на Марко Ројс

Сексапилната хрватска пејачка Нивес Целзијус во изминатиот период беше понастарана од медиумиите, но по се изгледа тоа навистина и пречи. Овој пат згодната Хрватка, инаку поранешна сопруга на фудбалериот Дино Дрпиќ, повторно е главна тема во германските медиуми

Пред неколку месеци, Нивес беше поврзувана со голем број фудбалски ѕвезди меѓу кои и Кристијано Роналдо и Серхио Рамос, но овој пат му фрли око на фудбалерот на Борусија од Дортмунд, Марко Ројс.

Имено, таа преку социјалните мрежи му испрати жешки фотографии на германскиот голгетер, легната гола на кревет се со цел да го придобие. Но, веднаш потоа следуваа лавина на коментари од голем број на фанови со кои го охрабрија фудбалерот на "милионерите" да одговори на предизвикот на Хрватката.

Поврзани

Најнови вести

Коментари