Во својата кариера заедно играше со голем број на ѕвезди. Роналдо Да Лима, Лионел Меси, Зинедин Зиан, Кристијано Роналдо, се само дел од нив.

Откако го виде потегот на Златан Ибрахимовиќ против Гурзија, легендарнит Шпанец одлучи кој е најдобар на сите времиња.

Ибрахимовиќ игра феноменално, а Касиљас на својот „Твитер“ профил напиша дека е „GOAT“, односно дека е најдобар на сите времиња. Швеѓанецот се врати во репрезентацијата и уште една покажа дека е класа иако за неколку месеци ќе наполни 40 години.

 

sportmedia.mk