По поразот од Брајтон екипата на Њукасл е на само два бода од опасната зона на испаѓање во Премиер – лигата. Составот на Стив Брус има само една победа во последните осум кола, но тренерот како воопшто да не е загрижен за таквата ситуација, напротив како се да прави да заработи откас што побргу.

Неверојатно.

А како може да се протолкува фактот дека тој на своите играчи, за време на репрезентативната пауза, им дал дури шест дена слободно.

Се чини дека не само што оди сам проив себе туку како да има намера да зарабти што побргу отказ. Играчите и раководството се шокирани од тоа дека Брус даде слободно речиси една недела, период во кој треба да се воигрува тимот со оглед на тоа дека е во кататсрофална форма. И како може да се протолкува потегот на Брус кога на мечот со Брајтон во тимот немаше ниту еден напаѓач“ пишува “Дејли Мејл“.

 

sportmedia.mk