Од хаосот меѓу Вележ и Борац во рамките на босанскиот шампионат доаѓаат неверојатни сцени. Оваа средба беше прекината во 82. минута, откако домашните фанови влегоа на теренот да се пресметаат со судиите и со гостинскиот тим.

На крајот истата беше регистрирана со победа на Борац, по што следеше кулминација надвор од теренот. Беше запален автомбилот на еден од судиите, а неофицијално делегатот завршил во болница, со повреди се здобил и главниот арбитар кој бил начекан во тунелот.

Денеска доаѓаат нови детали. Еден од навивачите на Вележ со мотика влезе во теренот да се пресметка со гостинскиот тренер, Миљановиж, на голема среќа беше спречен од страна на домаќинот.

Видео-снимката можете да ја видите на следниот ЛИНК. 

ФОТО: Принтскрин/Мондо.рс

 

sportmedia.mk