Футсал Шкупи, нашиот футсал шампион вечерва испиша историја. Имено иако ослабени без тројцата репрезентативци, чаирчани со неверојатни 37-0 го победи тимот на Кратово во рамките на 13.коло во Првата футсал лига на Македонија.Ова е највисоката победа на еден тим во историјата на футсалот во нашата земја.

Интересно и Зоран Левески испиша историја. Тој дури 15 пати се запиша во листата на стрелците, голови постигнаа и Еркан Шабани пет, потоа Исмет Цека кој стрелаше шестпати, Бурак Мемеди постигна три….

На крај да кажеме дека на полувремето резултатот беше 17-0.

sportmedia.mk