Во четвртфиналето на младинското европско првенство играат Португалија и Италија. Првиот гол на мечот падна во 6. минута. Тоа беше неверојатен удар со ножички на Дани Мота. Играчот на Монца се најде на вистинско место иако имаше двајца италијански дефанзивци зад себе, тој со ножички го совлада голманот на „Аѕурите“.
Погледнете…

sportmedia.mk