На стартот на вториот дел на мечот меѓу Милан и Удинезе, нашиот Илија Несторовски имаше 100% шанса за гол. Несторовски шутираше со глава и сите ја видоа топката во голот, но Ромањоли со неверојатна реакција ја исфрли топката од гол-линијата и го спаси својот тим.

 

sportmedia.mk