Со нашиот интернационалец и репрезентативец Илија Несторовски во стартните единаесет, тимот на Удинезе предмалку успеа да слави на гостински терен во новото коло од Серија А, против тимот на Кротоне со конечни 1:2.

Токму популарниот Нестор во 42. минута од натпреварот му асистираше на Де Паул за водство од 0:1, а потоа истиот играч во 74. минута ги постави конечните 1:2, откако претходно Сими изедначи на 1:1.

Во вториот дуел од овој термин екипата на Сампдорија успеа да слави на домашен терен против Верона со 3:1.

 

sportmedia.mk