Илија Несторовски ја дочека својата шанса во дресот на Удинезе и возврати на најдобар можен начин. Со гол кој значи три бода за тимот.

Нашиот репрезентативец успеа да погоди во дуелот на домашен терен против тимот на Фиорентина во 86. минута откако целиот меч мина во голема борба.

Несторовски ја искористи шансата со глава и одлично заби за гол кој значење само неколку минути подоцна и конечен триумф на Удинезе.

 

 

sportmedia.mk