Корејскиот фудбалер се најде во центарот на вниманието на градското дерби меѓу Леванте и Валенсија. Ли Канги беше меѓу најдобрите на теренот, но тренерот одлучи да го извади од игра, по што се случи неверојатна сцена.

Тој почна да плаче, фудбалерите се обидуваа да го смират, но тоа не помогна. За време на измената, Ли Канги покажа незадоволство, емоциите го совладаа кога седне и почна да плаче.

Оваа средба заврши со победа на тимот на Енис Барди од 1-0. Македонскиот репрезентативец се најде во стартната постава, заработи жолт картон.

 

sportmedia.mk