ДЕМОНСТРАТИВНО ГО НАПУШТИ ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА НАЈДОБРИТЕ

„Не“ за двојазичноста, кажа Столе Стоилов и си замина

На манифестацијата Спортист на годината која, вечерва, се одржа во хотелот „Александар Палас" во Скопје, во организација на Агенцијата за млади и спорт, имаше и една непријатна сцена.

Имено, при доделувањето на наградите, незадоволен, пред се од тоа што свеченоста доби двојазичен карактер, ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов, демонстративно ја напушти салата.

„Се чувствувам засрамено и понижено" – напишал пикерот во вибер-групата на репрезентативците.

Извор: спортмедиа.мк

Фото: спортмедиа

Поврзани

Најнови вести

Коментари