НЕ ГО ДРЖИ МЕСТО: Лазаров доби жолт картон на клупата

Фото: спортмедиа.мк

Повредата сепак, си го прави своето, па Кирил Лазаров и не игра многу во досегашниот дел од натпреварот против Чешка.

Но колку внимание посветува на играта, иако е на клупата за резерви, капитенот на нашиот национален тим го покажа во неколку наврати. Имаше и реакции поради кои судиите од Русија му доделија дури и жолт картон, иако беше меѓу оние резервни играчи.

Исклучок Лазаров направи при изведувањето на еден седмерец, кој успешно го реализираше...

Извор: спортмедиа.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари